«Залізниця на грані дефолту»: працівники «Укрзалізниці» Запорізької області розповіли які вимоги висувають перед керівництвом

Фото: Forpost

14 травню працівники залізничної дороги декількох областей, серед яких й Запорізька, влаштували мітинг у Києві. Вони висували низку вимог до влади, погрожуючи в разі невиконання пунктів перейти в наступ. Журналісти «Forpost» поцікавилися на що власне готові піти залізничники?

Негласно  співробітники З/Д давно невдоволені роботою глави правління «Укрзалізниці» Євгенія Кравцова. Каторжна праця не оплачується в повній мірі. Гнів накопичувався, поки не вилився у мітинг ради профспілки залізничників і траспортних будівельників України під Кабінетом Міністрів. Відзначимо, пройшло все доволі мирно, всі установи працювали, водії без перешкод пересувалися на вул. Грушевського.

Головний меседж – ключові норми Галузевої угоди не виконуються, а керівництво АТ «Українська залізниця», на їхню думку, без втручання Кабміну не може створити умови для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, зниження високого «градусу» соціальної напруженості в трудових колективів.

Учасники акції вимагають підвищення заробітної плати не менше ніж на 25% з 1 квітня 2019 року, виплати в першому півріччі цього року винагороди за підсумками роботи в 2018 році в розмірі не менше 50% місячної тарифної ставки, посадового окладу. Сплачувати добові у відрядженняєх в розмірі 200 гривень. Протягом року не зменшувати кількість працівників, адже туди й так не дуже хочуть йти. Вимагають профінансувати оздоровчу кампанію в обсягах не менше попереднього року, включаючи організацію дитячого оздоровлення. Представники профспілки наголошують, необхідно провести розрахунки нормативної чисельності працівників на обсяги роботи з урахуванням норм праці в регіональних філіях, забезпечити достовірний облік робочого часу, в тому числі часу роботи понад норму і в вихідні дні.

Фото: Forpost

Згадали про непомірно великі зарплати керівництва підприємства.

На фото зображений Василій Лось

«Ми багато чого вимагали. Основна вимога це звісно підвищення зарплати. Непогано було б звільнити Кравцова. У нього дуже розширений штат, однак, що вони там роблять, незрозуміло. Ми влаштували акцію протесту. Адже бастувати нам заборонено. Кожен брав вихідний за свій рахунок. Стояли, Стояли, а до нас так ніхто й не вийшов. Зараз чекаємо до 23 травня. Думали йти до Гройсмана та у зв’язку з останніми подіями (Прем’єр-міністр після інавгурації Володимира Зеленського подав у відставку, прим. журналістки) не знаю як буде… можу сказати з впевненістю, що з 24 травня, якщо нас взагалі ігноруватимуть – починаємо працювати суворо за інструкцією. Перепрацьовувати ніхто не збирається. Тобто виконувати свої обов’язки будемо якраз на ту зарплату, яку отримуємо. З/Д й так на грані дефолту, матеріали закуповуються по завищеному цінам й таке інше. Не хочу поглиблюватись у все це, принаймні поки», – розповів нам Василій Лось, який був присутній на акції.

Ми слідкуватимемо за розвитком подій аби вчасно сповіщати своїх читачів.

Оксана Щербина

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-zaliznicja-na-grani-defoltu-pracivniki-ukrzaliznici-zaporizkoi-oblasti-rozpovili-jaki-vimogi-visuvajut-pered-kerivnictvom-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top