«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему

Черговою гостею проєкту стала кардіологиня, професорка, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів, віцепрезидентка Української асоціації кардіологів, віцепрезидентка Асоціації кардіологів, серцевих та судинних хірургів м. Києва Катерина Амосова.

За словами лікарки, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями необхідно вакцинуватися від COVID-19 у першу чергу:

– Люди із серцево-судинними захворюваннями не тільки перебувають у групі ризику тяжкого перебігу хвороби COVID-19, а й також у разі захворювання у них в декілька разів збільшується ризик інфаркту та інсульту. Тому вакцинація є обов’язковою.

Крім цього, експертка зазначила, що Дельта-штам коронавірусу справді більш небезпечний як для людей із захворюваннями серця, так і для інших груп ризику. Вона пояснила:

– По-перше, штам «Дельта» є заразнішим, ніж, наприклад, британський варіант COVID-19. По-друге, вірусне навантаження теж значно вище, що викликає більш тяжкий перебіг хвороби. По-третє, на превеликий жаль, збільшує летальність. Тому ці фактори і викликають основну небезпеку, особливо для людей із серцево-судинними захворюваннями.

Катерина Амосова також розповіла про можливі наслідки перенесеного COVID-19 та його вплив на серцево-судинну систему людини.

– Насамперед негативні наслідки спостерігаються у людей зі вже існуючими хронічними хворобами серця та кровоносних судин. Ризик інфаркту та інсульту в перші два тижні й після збільшується у 2-3 рази. Саме тому людям рекомендується ретельне спостереження у кардіолога.

Експертка додала, що правильне та збалансоване харчування, достатня кількість овочів та фруктів, мінімізація вживання цукру, солі та фаст-фуду можуть значно зменшити ризик розвитку таких ускладненнь.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули 20 млн разів. Експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-vpliv-covid-19-na-sercevo-sudinnu-sistemu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-vpliv-covid-19-na-sercevo-sudinnu-sistemu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top