Запоріжцям, які зіткнулися з проблемою неприємного запаху питної води, рекомендують писати запит на мера та КП «Водоканал»

Активістка Олеся Крамаренко сьогодні під час прямого ефіру у «Фейсбуці» розповіла, що робити містянам з проблемою смердючої води.

Вже кілька днів мешканці Запоріжжя скаржаться на поганий стан води з-під крана. Вчора стало відомо, що з цього приводу працівників санепідемстанції зібрали на термінову нараду, але її результати ніде не опубліковані.

Олеся Крамаренко, запорізька екоактивістка, змогла зв’язатися з КП «Водоканал». Там їй відповіли, що вода відповідає нормам. Окрім цього, ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області прийняло телефоном заявку в активістки, адже тамтешні спеціалісти збирають подібні повідомлення в усній формі.

Крамаренко створила шаблон з офіційним зверненням (скаргою) за посиланням до комунального підприємства «Водоканал» на ім’я його директора та мера Володимира Буряка, і пропонує скористатися нею кожному запоріжцю, який зіткнувся з такою проблемою, аби ситуацію поставити на контроль.

Комунальне підприємство «Водоканал» сьогодні опублікувало наступне повідомлення:

— «Комунальне підприємство «Водоканал» просить споживачів із розумінням віднестись до ситуації, що склалася в місті Запоріжжі із запахом води.

Кожен рік, в періоди з березня по квітень та з липня по вересень, на деякий час спостерігається масовий розвиток фітопланктону у річці Дніпро (діатомові, синьо-зелені водорості). За результатом відмирання фітопланктону не завжди, але іноді спостерігається неприємний запах води річки Дніпро, або безпосередньо водопровідної води.
Масовий розвиток фітопланктону залежить від гідрохімічного режиму роботи ланцюгу водосховищ, від часу збільшення температури води, достатнього водообміну водосховища та інше. В цьому році, температура води зросла досить швидко до максимального значення, яке не спостерігалось за останні роки (до +26 С на глибинних водозаборах). Недостатній водообмін води у водосховищі призвів до скупчення фітопланктону в водоймі вище греблі.
Також повідомляємо, що водопровідна вода за бактеріологічними, вірусологічними та хімічними показниками відповідає нормам. Лабораторія КП «Водоканал» постійно контролює якість питної води.
Проблема запаху води може залишатись на деякий час, доки не буде знижена температура води у водоймі.
КП «Водоканал» проводить посилені заходи з промивання водоводів для зниження часу знаходження води в мережі».

Читайте також: В Запоріжжі розкритикували реконструкцію Кургану Єднання

Источник: https://forpost.media/glavnoe/zaporizhtsiam-iaki-zitknulysia-z-problemoiu-nepryiemnoho-zapakhu-pytnoi-vody-rekomenduiut-pysaty-zapyt-na-mera.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top