Запорізькому залізорудному комбінату виповнилось 50 років

Запорізьким залізорудним комбінатом пройдено перші 50 років — розвіданих запасів залізної руди вистачить ще на 100 років. А нерозвіданих, мабуть, ще на стільки ж

Свято почалось зранку на території комбінату. А продовжилося ввечері у Палаці культури “Гірник” міста Дніпрорудного.

На ювілеї серед численних гостей були присутні й головні акціонери ЗЗРК — представники словацької компанії “Мінерфін”, а також посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафин.

Михайло Короленко

— Нам 50 років. З огляду на життя людини це вже й багато. За весь цей час через відділ кадрів на працевлаштування пройшло 30 тисяч працівників, — зазначив генеральний директор Запорізького залізорудного комбінату Михайло Короленко. — 50 років з життя підприємства — це лише початок. Тільки розвіданих запасів залізної руди на нашому родовищі вистачить ще на 100 років. А ще не розвіданих — скільки їх, поки що ніхто не знає. Але вони є.

На даний час підприємством з початку роботи здобуто 170 мільйонів тонн руди. Якщо їх покласти у вагонетки, якими транспортується із шахти руда, то це вийде потяг довжиною у 88 тисяч кілометрів. Це довжина, яка дорівнює протяжністю двом екваторам Землі.

Ян Модер

— У нас сьогодні значне свято — 50-річчя з часу заснування Запорізького залізорудного комбінату. І я дуже радий, що наша компанія вже 25 років допомагає підприємству на цьому шляху, — сказав в інтерв`ю представник акціонерного товариства “Мінерфін” Ян Модер. — Я сьогодні був дуже радий, коли побачив, як нам вдалось реконструювати Палац культури “Гірник”. Тому, що це було одним з моїх наполегливих побажань. Я хочу, щоб співробітники комбінату, та й всі мешканці міста Дніпрорудного почували себе в цьому палаці комфортно. Я впевнений, що й у маленьких містечках можна зробити життя привабливим та комфортним. Все це ми й намагалися здійснити.

Єгор Семенков

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков зазначив, що ЗЗРК належить до числа найбільших платників податків:

— Виповнилось 50 років Запорізькому залізорудному комбінату. Що це означає? Те, що за цей час кожного року видобувалися мільйони тонн високоякісної руди. Те, що на території була соціальна стабільність. У 90-ті роки, коли основним акціонером комбінату стала компанія “Мінерфін”, підприємство набуло другого дихання. І ми бачимо, що сьогодні воно, дійсно, розвивається. Це можна бачити по тому обсягу податків, який сплатило підприємство. У 2019 році сплачено 1,4 мільярди гривень податків до бюджетів всіх рівнів. Це колосальна сума для одного підприємства. І саме тому Запорізький залізорудний комбінат входить до числа найбільших платників податків не тільки у Запорізькій області, а й в Україні.

Компанія “Мінерфін”, Запорізький залізорудний комбінат вкладають кошти у розвиток території. Ми сьогодні присутні у Палаці культури “Гірник”, який повністю реконструйований за їх кошти.

Юрій Коробов

— ЗЗРК для мене — це підприємство, якому я віддав 15 років свого життя. Це те підприємство, яке підтримало мене у 2015 році, коли я став міським головою. З того часу у нас в місті пройшли значні зміни. Стосовно того, як підтримують місто ЗЗРК та компанія “Мінерфін”. І вони це роблять, — сказав міський голова Дніпрорудного Юрій Коробов. — У нас змінилися зони відпочинку. Місто завдяки підтримці підприємства та депутатів обласної ради отримало нову техніку. Ремонтуються дороги. Це все завдяки підтримці депутатів обласної ради, які є працівниками ЗЗРК — у нас їх чотири. І цим, дійсно, можна пишатися.

Є впевненість, що підприємство ЗЗРК й надалі вкладатиме кошти в розвиток свого міста — Дніпрорудного.

Символічно, що у 1967 році перший ешелон руди Запорізького залізорудного комбінату був відправлений металургам “Запоріжсталі”. Впродовж багатьох років партнерські стосунки між ЗЗРК и комбінатом “Запоріжсталь” тільки зміцнювались. І сьогодні металурги залишаються надійними бізнес-партнерами гірників.

Олександр Третьяков

Від імені металургів ювілярів вітав перший заступник генерального директора — директор з виробництва ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Третьяков:

— Шановні гірники, дорогі друзі! Від імені металургів Запоріжжя я вітаю вас з вашим ювілеєм. У нас за плечима не одне десятиріччя співробітництва, дружби, поваги. Гірник — це професія сильних духом і відважних людей. Вітаю вас із святом. І бажаю щастя, здоров`я, успіхів у вашій непростій праці та мирного неба.

І оскільки на дні народження не прийнято ходити без подарунків, від металургів Запоріжжя даруємо вам сертифікат на сучасний 3D проектор.

Петер Плани

Про майбутнє комбінату сказав голова наглядової ради ПАО «ЗЗРК» Петер Плани:

— Сьогодні одне з найкращих підприємств в Україні — Запорізький залізорудний комбінат — святкує свій славний 50-річний ювілей. Я думаю, що для міста Дніпрорудного та й для всієї Запорізької області це велике свято. Ще й тому, що ЗЗРК дає сотні робочих місць мешканцям регіону. А компанія “Мінерфін” підтверджує свою позицію активного інвестора. Разом з іншими інвесторами ми плануємо й надалі технологічно розвивати комбінат. Та проводити політику соціально відповідального бізнесу.

Після урочистої частини ювілею у Палаці культури “Гірник” його учасники з захопленням і гучними аплодисментами зустрічали учасників концерту Віктора Романченка та Софію Ротару.

ВІДЕО. Співає Віктор Романченко

ВІДЕО. Співає Софія Ротару

Фото та відео: Дмитро Шилін

Читайте також: Підземна капличка запорізького підприємства занесена до Книги рекордів України — відео

На Запорізькому залізорудному комбінаті визначили переможців конкурсу Людина року

На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК
На святкуванні 50-річчя ЗЗРК

Сообщение Запорізькому залізорудному комбінату виповнилось 50 років появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkomu-zalizorudnomu-kombinatu-vipovnilos-50-rokiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top