Запорожский депутат предложил варианты решений проблемы с «евробляхами»

Запорожский депутат предложил варианты решений проблемы с «евробляхами» – ИндустриалкаДепутат запорожского горсовета готовит обращение к правительству

Проблему, которая возникла в Украине в связи с новыми требованиями к ввозу машин из стран ЕС (т. н. «евробляхи») рассмотрят на сессии горсовета Запорожья. Депутат горсовета от Оппозиционного блока Игорь Чумаченко вынесет на рассмотрение коллег обращение к правительству.

Напомним, сегодня в Украине в разных регионах проходят акции протеста владельцев «евроблях». Главная цель протестующих — привлечь внимание к проблемам «растаможки» автомобилей и слишком большой стоимостью пошлин и самих машин. Таким способом активисты хотят добиться отмены законов  №8487 и №8488 «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины по налогообложению акцизным налогом легковых транспортных средств».

“Цілком зрозуміло обурення людей, які хочуть їздити на якісних авто і не розуміють, чому вони повинні віддавати за оформлення суми, що перевищують вартість цих машин. Гарну, надійну 10-річну іномарку в ЄС можна купити за дві тисячі євро, а оформлення в Україні обійдеться в три тисячі. Де ж логіка?

Мотивація влади і народних депутатів, які голосували за закони про єврономери, ясна: потрібні джерела наповнення бюджету. І реєстрація євромашин, яких в країні не менше 200 тисяч, принесе мільйони”, — комментирует И. Чумаченко.

При этом он отмечает: «Чомусь чомусь центральна влада взагалі забула про розвиток вітчизняного автопрому. Так, Запорізький «АвтоЗАЗ» ще десять років тому випускав по 280 тисяч автомобілів на рік, а сьогодні – ледь-ледь дихає.

Впевнений, що громадяни повинні мати право вибору, яке авто купувати. Будь-то вітчизняного виробництва, звісно – за більш дешевою ціною, будь -то іноземного… А зараз вибору немає”.

Поиск решения

Также депутат приводит пример и соседней страны — Молдовы — где нашли выход из ситуации с «евробляхами».

“У маленькій Молдові свого часу влада пішла назустріч своїм громадянам і дала 70 -відсоткову знижку від діючих ставок акцизу на оформлення вже ввезених в країну авто. В результаті виграли не лише люди — бюджет країни отримав більше 20 мільйонів євро, зріс рівень довіри до влади. В Україні подібних рішень на центральному рівні не приймається”. — объясняет И. Чумаченко.

Он предлагает официально обратить внимание властей на эту проблему.

“Планую винести на розгляд найближчої сесії звернення до Уряду щодо вирішення даної проблеми. Люди повинні відчувати, що держава піклується як про них, так і про розвиток української економіки”, — поделился планами депутат.

Напомним, ближайшая сессия горсовета Запорожья запланирована на 29 ноября.

Читайте также: Запорожские «евробляхеры» заблокировали трассу Харьков — Симферополь — видео

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporozhskiy-deputat-predlozhil-variantyi-resheniy-problemyi-s-evroblyahami

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top